Žiedus Burbiškio dvare išskleidė ne tik pavasario žiedai, bet ir ypatingos – net tris metrus – siekiančios tulpės. Tai – lenkų menininko Jaroslavo Koziaros (Jarosław Koziara) sukurta instaliacija „Tulpės“, pirmą kartą pristatoma Lietuvoje.
Meniškos tulpės, prikaustančios žvilgsnius magiškais žiedais ir didybe, žaismingai „įaugo“ į Burbiškio dvaro erdves ir atrodo itin įspūdingai. Dešimties įvairiaspalvių tulpių instaliacija dvaro parteryje, prie Adomo Mickevičiaus paminklo, bus eksponuojama iki birželio pabaigos ir taps itin populiaria vieta žavioms nuotraukoms.
Žinomas lenkų menininkas J. Koziara yra sukūręs dešimtis scenografijų teatrams, televizijos laidoms, koncertams ir kitiems dideliems renginiams, įgyvendino kelis šimtus grafinių projektų, surengė kelias dešimtis performansų, parodų Lenkijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Ukrainoje, Izraelyje, Japonijoje ir kitur. Nuo 2000 metų J. Koziara kuria žemės meną, dar viena kūrėjo sritis – įspūdingos instaliacijos. Už savo kūrybą menininkas yra įvertintas daugybe apdovanojimų.
Burbiškio dvaro festivalis „Tulpių žydėjimo šventė“ šiemet vyks jau 24-ą kartą. Nors šių metų permainingi orai – karščiai, šalčiai – nebuvo dėkingi gėlynams, šventės organizatoriai parengė įvairiapusę programą.
Pagrindinėje festivalio scenoje koncertuos garsūs atlikėjai: Ovidijus Vyšniauskas su grupe, Adomas Vyšniauskas, Jurga Šeduikytė su grupe, Martynas Kavaliauskas su grupe ir pučiamųjų trio, grupė „The Roop“. Festivalį ves Audrius Bružas.
Nuo 12 iki 18 valandos Burbiškio dvaro erdvėse XVI–XX a. I p. dvarų istoriją ir kultūrą atspindės muzika ir šokis, teatras, fotografija, dailė bei kitos veiklos.
Prie poeto Adomo Mickevičiaus paminklo jau vidurdienį koncertuos Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestro „Garsas“. Visą dieną muzika skambės įvairiaspalviame dvaro gėlyne – su XIX amžiaus ryla (šarmanka) gros ištvermingasis rylininkas.
Istorinio šokio studijos „Baltoji Pavana“ šokėjai šoks renesanso šokius, o senojo šokio trupė „Fioretti“ demonstruos renesanso bei baroko šokių programą.
Klaipėdos pilies teatro personažai iš spektaklių „Versalio sodai“ ir „Kariatidės“ atkartos dvare gyvavusią pasivaikščiojimų tradiciją, kurs mini etiudus, gyvuosius paveikslus, pozuos kartu su lankytojais. Atgis ir istoriniai personažai – iš prabėgusių šimtmečių sugrįš Barbora Radvilaitė ir Žygimantas Augustas.
Dvaro parke vaikštinės kojūkininkai, įsikurs istorinės fotografijos ateljė-dirbtuvės, į plenerą susiburs šaržus piešiantys dailininkai, o dvaro sodas taps net dvylikos žaidimų aikštele.
Senovinius automobilius, pagamintus iki 1940 metų, pristatys jų savininkai, suskambės Klemento Sakalausko kolekcijos muzikinės dėžutės ir gramofonai, veiks ir kitos parodos: „Istorija, paveldas, atmintis. Pasakojimas apie Daugyvenės kultūros istorijos muziejų-draustinį“, „Burbiškio dvaras: dailės ir gamtos sintezės“.
Lauktuvių lankytojai galės įsigyti gausioje tautodailininkų ir kulinarinio paveldo mugėje.
Tulpių žydėjimo šventė tęsis gegužės 11 dieną – 14 valandą dvaro parke vyks akustinis Vido Bareikio koncertas „Žmogaus orkestro istorijos“, lankytojai galės apžiūrėti veikiančių muzikinių dėžučių ir gramofonų bei kitas parodas.
Bilietus galima įsigyti internetu: https://bilietai.daugyvenesmuziejus.lt/.
Daugiau informacijos: www.daugyvenesmuziejus.lt.
Daugyvenės istorijos kultūros muziejaus-draustinio informacija
Lauros Prascevičiūtės nuotraukos
Atsiliepimai