Dviračių sporto entuziastai susitiko Radviliškyje – įvyko 14-asis dviračių žygis

Birželio 29 d. prie Radviliškio kultūros centro rinkosi daugybė dviratininkų. 14-asis dviračių žygis, pavadintas „Radviliškio rajono istorijos keliais", sudomino net 150 dviratininkų. Nuo devynmečių iki vyriausio žygio dalyvio, kuriam 75-eri, gerai nusiteikę, paruošę savo dviračius netrumpam žygiui radviliškiečiai ir miesto svečiai išjudėjo pažinti Radviliškio krašto.

Naktį prieš žygį gamtą atgaivinęs stiprus lietus, šeštadienio rytą apdovanojo gaiva. Ir nors dangus buvo stipriai apsiniaukęs, jis neišgąsdino dviratininkų ir gausi kolona 9 ryto pajudėjo Radviliškio vėjo malūno link.

Duodamas startą žygio globėjas Vytautas Simelis dar priminė pagrindinę taisyklę – jis visada pirmas ir jo aplenkti negalima. Taip pat jis paprašė dviratininkus važiuoti vienas paskui kitą, nesigrupuoti kelyje.

Šeštadienio žygyje įveiktas 80 km atstumas. Maršrutą sudarė Radviliškio turizmo informacijos direktorius S. Čepaitis ir Tarybos narys V. Simelis – abu savo krašto mylėtojai ir istorijos puoselėtojai.

Dviračių entuziastai iš Radviliškio centro judėjo Daugėlaičių kryptimi, kur susitiko su vietos bendruomene. Šiaulės apžvalgos bokštas buvo pasiektas perpiet – o pietums dviratininkai vaišinosi gardžia koše. Gerai pasistiprinus pasiektas ir Minaičių memorialas, aplankytas partizanų bunkeris. Miežaičių kaime gyvenantis trumpabangininkas Rolandas Jokūbauskas mielai priėmė dviratininkus ir papasakojo apie savo pomėgį.

Visi dalyvavusieji žygyje gavo atminimo diplomus.

 

Radviliškio turizmo informacijos centro informacija, Sigito Mikučio nuotraukos

Atsiliepimai

Komentuoti