Šeštadienį vyko „Camino Lituano“ organizuotas žygis „Lietuva eina“

Saulėtą balandžio šeštadienį būrys žygeivių susirinko Radviliškio Lietuvos Sąjūdžio stadione – nuo ten pajudėjo autobusas į Rozalimą. Būtent Rozalime buvo Camino Lituano sezono atidarymo žygio LIETUVA EINA pradžia Radviliškio rajone.

Balandžio 29 d. „Camino Lituano“ tinklas visus Lietuvos gyventojus pakvietė į sezono atidarymo žygį. Prie žygio organizavimo ir įgyvendinimo prisidėjo ir Radviliškio turizmo informacijos centras. Tą dieną Radviliškio TIC kartu su „Camino Lituano” žygeivius pakvietė į 25 kilometrų žygį, maršrutu Rozalimas–Burbiškis.

Kelionės pradžioje žygeiviai apsilankė Rozalimo Švenčiausios Mergelės Marijos vardo bažnyčioje, klebonas Remigijus Katilius pasakojo jos istoriją. Vėliau Rozalimo bendruomenės pirmininkė Jūratė Sokienė rodė Rozalimo lankytinas vietas, pasakojo miestelio istoriją. Taip pat apsilankyta bendruomenės namuose esančiame muziejuje ir bendruomenės Rozalimo sveikatinimo studijoje. Žygeiviai paragavo pušų spyglių arbatos ir mėtų bei vynuogių uogienės, padėkojo už šiltą priėmimą ir pradėjo žygiuoti Radviliškio rajono link.

Žygiuodami gėrėjomės gražia pavasarine gamta. Nors kelionė tolima, bet žygis neprailgo ir žygeiviai pasiekė Kleboniškių kaimo muziejų, kur juos su muzika pasitiko Šeduvos kultūros ir amatų centro folkloro ansamblis „Melnyčia“, vadovaujamas Evelinos Stalgienės. Žygeiviai pasiklausę, linksmos muzikos, papietavę, pailsėję, apžiūrėję muziejų, patraukė paskutinės žygio stotelės link – Burbiškio dvaro. Čia jau iš tolo matėsi gražūs tulpių žiedai, prie kurių žygį įveikę mielai fotografavosi.

Nors ir atstumas nemažas, net 25 kilometrai, bet visi jį įveikė su gera nuotaika ir jau ruošiasi naujiems žygiams.

Norintys savarinkiškai keliauti Camino Lituano maršrutu gali tai padaryti jau šiandien. Štai Radviliškio atkarpos aprašymas: https://www.inforadviliskis.lt/pramogos-ka-veikti/camino-lituano-rozalimas-burbiskis/

Rozalimo miestelio bendruomenės nuotr.

 

 

Atsiliepimai

Komentuoti