Stilingas savaitgalis Radviliškio krašte: vyks mainytuvės ir dvariškos mados edukacijos

Pavasarį taip norisi atsinaujinti – gal pasikeisti šukuoseną, o gal visą spintos turinį atnaujinti. Jei ir jūs jaučiate tokį norą – užsukite į Radviliškio kraštą. Penktadienį Radviliškyje vyks drabužių mainytuvės ir šokio meditacijos užsiėmimai, o šeštadienį visi kviečiami į Burbiškio dvarą, čia vyks edukacijų popietė „Dvaro istorijos“.

 

Drabužių mainytuvėse nepriklausoma menininkė, dekoratorė ir dizainerė Bitautų Agnė pasakos apie pavasario garderobą. Siūlys atsinaujinti, mainytis ir dalintis.

Mainytuvių renginio taisyklės: kviečiame atsinešti iki 5 vnt. tik vasaros/pavasario sezono rūbus. Tiek pat rūbų galėsite ir išsinešti. Po mainytuvių vyks kūrybingas drabužių prikėlimo antram gyvenimui, siuvinėjimo, išpaišymo ir dekoravimo antsiuvais dirbtuvės.

Plačiau apie renginį: 

 

Burbiškio dvare (Radviliškio r.) vyks edukacijų popietė „Dvaro istorijos“. 13 valandą prasidės pirmoji edukacija „Plunksnos raštas“. Dalyviai susipažins su rašto istorija, pagrindiniais rašto tipais, rašymo priemonėmis ir patys pabandys rašyti žąsies plunksna

14 valandą lankytojus sukvies edukacija „Dvaro mada“. Užsiėmimo dalyviai susipažins su XIX a. – XX a. I pusės dvarų mada ir jos ypatumais, galės pasimatuoti tam laikmečiui būdingus kostiumus ir aksesuarus bei sukurti istorinį kostiumą popierinei lėlei.

Mada neatsiejama nuo dvarų kultūros – dvarininkai privalėjo laikytis aprangos etiketo, jis nurodydavo socialinį statusą, atspindėjo skonį bei vyravusias kultūros ir epochos tendencijas. Kaip ir dauguma Lietuvos dvarininkų, taip ir Burbiškio dvaro savininkai madas sekė to meto mados žurnaluose, keliaudami po Europą. Muziejaus fonduose išliko ikonografinė XX amžiaus pradžios medžiaga, tad, kuriant edukacinį užsiėmimą, buvo pasiūti keturi XX amžiaus pradžios rūbų komplektai.

Popietę užbaigs edukacija „Dvaro tulpės“. 15 valandą prasidėsiančio užsiėmimo metu dalyviai susipažins su tulpių istorija, sužinos, kaip ši gėlė siejasi su Lietuvos dvarų kultūra ir Burbiškio dvaru bei susikurs tulpės formos suvenyrą.

O pirmosios ankstyviausios tulpės jau pamažu skleidžiasi – edukacijų popietės „Dvaro istorijos“ dalyviai galės ne tik pagilinti žinias apie raštą, madas, gėles, bet ir pasivaikščioti po išpuoselėtą dvaro parką, pavasariškus gėlynus.

Edukacijų popietės dalyvių vietų skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija tel. +370 61112058.

Plačiau apie renginį:

Atsiliepimai

Komentuoti