Šventės Radviliškio krašte, kurias šią vasarą praleisti būtų gėda

Turbūt jūs jau planuojate savo vasaros savaitgalius ir atostogas. Taip? Radviliškio krašto švenčių kalendorius ir savaitgaliai jau suplanuoti – turizmo informacijos centras rekomenduoja apsilankyti jei ne visose šventėse, bet bent jau vienoje. Ką rinksitės – tulpes, šaltibarščius ar lėktuvėlius?

 

Gegužė

Gegužės 11 dieną vyks 23-ias Burbiškio dvaro festivalis „Tulpių žydėjimo šventė“. Festivalis Burbiškio dvare vyksta nuo 1999 metų. Išties Tulpių žydėjimo šventė prasideda vos pražydus pirmiesiems žiedams ir tęsiasi iki žydėjimo pabaigos – lankytojai ne tik gėrisi atgimstančia gamta, nuostabiu pavasario žydėjimu, bet ir lanko muziejaus ekspozicijas. Kokia šventė be koncerto – šiemet šventės organizatoriai pakvietė Egidijų Sipavičių, Kauno bigbendą, Moniką Liu, Saulių Prūsaitį ir grupę „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

 

Birželis

Šeduvai – 370. Birželio 22-24 dienomis visų keliai ves į Šeduvą – miestelis minės 370 metų jubiliejų. Ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties magiją reikia pajusti būtent Šeduvoje. Renginio programa dar neskelbiama, bet jau galite bandyti prisiminti, kaip pinti Joninių vainikus.

 

Liepa

Liepos mėnesį Radviliškis švenčia gimtadienį. Šiemet 457 gimtadienį minintis Radviliškis vėl kvies klausytis koncertų, dalyvauti renginiuose ir aplankyti gražiausias geležinkelio sostinės vietas. Ir čia miesto gimtadienis švenčiamas net visą savaitę. Visas renginių maratonas – tik spėk dalyvauti.

Rugpjūtis

Jei sostinė vasarą pradeda šaltibarščių festivaliu, tai Radviliškio kraštas šaltibarščių gaminimo čempionatu pasitinka paskutinį vasaros mėnesį. Čempionato metu prigaminama tiek šaltibarščių, kad iki kito sezono jų atsivalgoma. Ir pats čempionatas vyksta gražioje Pakiršinio dvarvietėje. Beje, šiemet tai bus jau 5-asis, jubiliejinis, čempionatas. Ką sugalvojo organizatoriai, kiek litrų bus prigaminta gardžiausios pasaulyje sriubos – visi atsakymai jau rugpjūčio 3 dieną.

Jaunimo festivalio „Karma 24“ organizatoriai klausia, kokia tavo karma šią vasarą – prikaupei taškų, o gal juos praradai? Nepriklausomai nuo to, koks atsakymas – festivalis vyks net dvi dienas, rugpjūčio 16-17, tad vasaros palydėtuvės bus visiškai neliūdnos.

Dviejų dienų festivalis Radviliškyje kviečia užbaigti vasarą triukšmingai ir prasmingai!

Aviacijos šventė Šeduvos aerodrome Raudondvaryje prie Šeduvos – geriausia vieta palydėti vasarą ir grožėtis aukštu dangumi. Įprastai aviacijos šventės lankytojai išvysta akrobatinio skraidymo, Šiaulių aeoroklubo lėktuvų, sklandytuvų ir parašiutininkų pasirodymus, malūnsparnio triukus ore. Kaip ir bet kuri šventė, taip ir aviacijos, vyks skambant muzikiniams pasirodymams. Kuo šventės organizatoriai nustebins šiemet – jau greitai sužinosime.

 

Radviliškio KC, Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro, Lauros Prascevičiūtės, Šiaulių aeroklubo nuotr.

Atsiliepimai

Komentuoti