Teatras „Labas“ Kleboniškių kaimo buities muziejuje primins dramatišką pokario istoriją

Liepos 13 dieną 16 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime (Radviliškio r.) teatras „Labas“ vaidins spektaklį „Miško seserys“, skirtą pokario įvykių siejamų žmonių gyvenimo istorijoms. Tai – antras ciklo „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ renginys.

Teatro „Labas“ kūrėjos žinomos aktorės Neringa Varnelytė ir Vitalija Mockevičiūtė spektaklio „Miško seserys“ premjerą pristatė 2020 metais. Šviesus, kartais juokingas, linksmas, o kartais graudus ir tragiškas pasakojimas žiūrovą nuves į Dzūkijos kraštą 1944–1953 metais ir atvers stiprius ir ryžtingus Lietuvos moterų portretus pasipriešinimo kovų fone.

„Miško seserys“ primins apie kilnias moteris, kurios, nepabūgusios sunkios buities, kankinimų ir nuožmios kovos taisyklių, su didžiausiu atsidavimu, meile ir tikėjimu statė mūsų laisvės pamatus.

Spektaklį apie devynerius dramatiškus rezistencinių kovų metus menininkės kūrė kartu su folkloro muzikantais Dariumi Mockevičiumi ir Pauliumi Kovalenko. Scenoje skambės jau benykstantis Dzūkijos apeiginės tautosakos žanras – gyvai atliekamos partizanų dainos dzūkiška tarme. Spektaklis paįvairintas vaizdo įrašų intarpais – gyvais to meto liudininkių išgyvenimais ir atsiminimais.

Po spektaklio bus tęsiama klojimo teatro tradicija neišsiskirstyti, bet pabūti drauge, pašokti, padainuoti, pažaisti, pabendrauti. Aukštaitijos regiono šokių ir žaidimų pamoką ves Radviliškio kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“ (vadovas Donatas Stakvilevičius).

Lankytojų lauks ir skanėstų, pagamintų pagal senuosius XIX a. pabaigos–XX a. pradžios receptus, ragautuvės bei Kleboniškių kaime auginamų žolelių arbata.

Šiemet ciklas „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ vyksta jau 25-ąjį kartą. Į jubiliejinį repertuarą organizatoriai įtraukė ir mėgėjų teatrus, ir profesionalių kultūros kūrėjų iniciatyvas, kūrinius, kuriuose atsispindi ne tik įvairios etninės kultūros formos, bet ir istoriniai įvykiai bei asmenybės.

Klojimo teatro sezoną atidarė režisieriaus Cezario Graužinio teatras „cezario grupė“ su poezijos spektakliu „Nutolę toliai“, o ciklą užbaigs Kauno kamerinis teatras su muzikiniu spektakliu „4 Mortos“. Žiūrovai pamatys ir trijų mėgėjų teatrų iš Mažeikių, Alksniupių bei Rietavo vaidinimus.

Renginių ciklą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija

Nuotraukos Lauros Prascevičiūtės

Atsiliepimai

Komentuoti