Tik Radviliškyje: motobolas, juodi žvirbliai ir vienintelis toks vaikas šalyje

Radviliškis tikras tranzitinis miestas. Skubantys į sostinę čia sustoja kavos, tai priešpaskutinė stotelė iki Šiaulių. Tačiau 15 tūkstančių gyventojų turintis vidurio Lietuvos miestas turi kuo išsiskirti ir priežasčių, kodėl bent pusdieniui reiktų užsukti į Radviliškį – ne viena.

 

Motobolo tradicijos tęsiamos

Kai norisi suderinti dvi aistras – motociklus ir futbolą – reikia būti išradingu. Iš tos išmonės atsiranda tokios sporto šakos kaip motobolas. Radviliškyje ne vieną dešimtmetį tęsiama šio sporto tradicija laikosi ant entuziastų pečių. Ir šiandien mažieji Radviliškio gyventojai gali rinktis į treniruotas, o miesto komanda varžosi Lietuvos motobolo jaunimo čempionate. Per miesto šventę liepos 13 d. bus galima pažiūrėti, kokių gabumų turi jaunieji motociklistai – vyks figūrinio motociklų važiavimo varžybos.

Ta geležinkelio legenda

Radviliškis neįsivaizduojamas be traukinių. Štai Gedimino gatvės meninės kompozicijos „Akcentas“ informacinėje lentoje rašoma, kad skulptūroje – tikri bėgiai, iš metalo nukaldinti vilko uodegomis vadinami augalai ir juodi žvirbliukai. Kai garvežiai būdavo varomi kūrenant anglis, iš kaminų verždavosi tiršti juodi dūmai. Visos apylinkės, pro kurias pravažiuodavo traukiniai, juose skendėdavo. Viskas aplinkui pajuoduodavo – net ir žvirbliai. „Radviliškyje ir žvirbliai suodini“, – sakydavo žmonės anksčiau.

Vienintelis toks vaikas Lietuvoje

Ne, tai ne išskirtinių talentų ar likimo vaikas, ne. Viešosios bibliotekos kiemelyje rasite skulptūrėlę „Skaitantis vaikas“. Radviliškietis dailininkas, skulptorius, grafikas Martynas Gaubas savo miestui dovanojo unikalią skulptūrėlę – ji viena iš mažiausių – 8,5 cm aukščio ir 12,5 cm pločio – skulptūrėlių ne tik Radviliškyje, bet ir visoje Lietuvoje.

Atsiliepimai

Komentuoti