Tulpių žydėjimo šventė Burbiškio dvare jau šį savaitgalį: ką dar pamatyti Radviliškio krašte?

Ištvermingos tulpės įveikė išbandymą sniegu, dabar šalnomis ir šį savaitgalį ruošiasi žydėjimui visu pajėgumu – gegužės 11–12 dienomis Burbiškio dvare, Radviliškio rajone, vyks 23-ias Burbiškio dvaro festivalis „Tulpių žydėjimo šventė“. Festivalis Burbiškio dvare vyksta nuo 1999 metų. Išties Tulpių žydėjimo šventė prasideda vos pražydus pirmiesiems žiedams ir tęsiasi iki žydėjimo pabaigos – lankytojai ne tik gėrisi atgimstančia gamta, nuostabiu pavasario žydėjimu, bet ir lanko muziejaus ekspozicijas. Ką dar nuveikti Radviliškio krašte, jei čia atvykstate savaitgaliui?

 

Pakeliui į Burbiškio dvarą – „Molinė saulėgrąža“ ir puodynių kolekcija

Dabar tulpės karaliauja Radviliškio krašte, o vasarai persiritus į antrą pusę pražysta – kiek tik akys mato – saulėgrąžų laukas. Bet didžiagalvių gražuolių dar reiks palaukti, tad verta aplankyti ąsočių ir puodynių muziejų. Didžiulis piligrimo ir saulėgrąžų piešinys traukia akį, čia gera vieta pasidaryti nuotrauką. 

Patinka mažos mašinėlės?

Šeduvoje veikia istorinės technikos muziejus, kuriame daugiau nei 60 istorinių transporto priemonių. Žavitės retro automobiliai, o gal žavi iš veiksmo filmų prisimenami automobiliai? Ekspozicija vis papildoma netikėtais eksponatais, tikrai verta užsukti ir pasigrožėti ratuočiais.

Kol ežeruos vanduo vėsokas – baseinas dabar pats tas

Kol kaimyniniai didmiesčiai suka galvas, ką daryti dėl baseino – radviliškiečiai gali mėgautis SPA ir baseino pramogomis nors ir kasdien. Čia ir pirtys, ir saunos, daug dėmesio skiriama vaikui pramogoms baseine. Tame pačiame pastate veikianti kavinė – puikus sustojimas atokvėpiui.

Pažintis su Radviliškiu – čia ne tik relikvinis miesto simbolis

Nors šis juodas garvežys ir nebestūgauja, bet sutinka kiekvieną atvykusį į Radviliškį. Mieste gausu meno skulptūrų, keli parkai ir ilgi takai pasivaikščiojimams. Prie miesto savivaldybės veikiantis fontanas – pramoga kiekvienam. Galima užsisakyti patinkančią dainą, tada ir fontano čiurkšlės „šoka“ į taktą.

Ilgas lankytojų laukiančių dvarų sąrašas

Net 23 dvarai Radviliškio rajone – įtraukti į Kultūros paveldo vertybių sąrašą. Jame ne tik Burbiškio, Baisogalos, Diktariškių dvarai, bet ir mažiau girdėti Gražionių, Vileikių dvarai. Pilnas sąrašas https://www.radviliskis.lt/dvarai-radviliskio-rajone/

Pakeliui iš Burbiškio į Radviliškį – Raudondvario dvaro buvusi sodyba. Išsukus iš kelio galima pasiekti Baisogalos ir Pakiršinio dvarus. Arčiau Radviliškio – Kalnelio Gražionių dvaro liekanos, medinio Gražionių dvaro raudoni bokšteliai šviečia iš toli.

Jei norite susipažinti geriau su dvarais, parengtas specialus „Dvarų kelio“ leidinys.

 

Atsiliepimai

Komentuoti