V. KARMONO KOSMINIO MODELIAVIMO MUZIEJUS

Muziejai

Kontaktai

Radviliškio Vaižganto progimnazijoje įsikūręs unikalus kosminio modeliavimo muziejus, kuriame eksponuojami Radviliškio kosminio modeliavimo klubo modeliuotojų mokinių bei klubo vadovo, fizikos mokytojo eksperto, Lietuvos Respublikos nusipelniusio kosminio modeliavimo trenerio Viktoro Karmono įvairių klasių ir charakteristikos raketų modeliai.

Radviliškiečiai modeliuotojai dalyvavo daugelyje pasaulio, Europos ir Lietuvos kosminio modeliavimo čempionatų, kuriuose apie 100 kartų tapo jaunių ir apie 40 kartų suaugusiųjų grupių čempionais. Pasaulio ir Europos čempionatuose iškovota 17 komplektų medalių, buvusios Tarybų Sąjungos – 8 komplektai, pasaulio taurės etapuose – 11 medalių.

Muziejuje eksponuojami pasaulio jaunių bei buvusios Tarybų Sąjungos jaunių čempionų medaliai, modeliuotojams skirti diplomai, iš įvairių šalių parvežtos įspūdingos taurės.

Muziejuje sužinosite apie gaminamų raketų modeliavimo subtilybes, pamatysite realių raketų modelių kruopščiai ir tiksliai pagamintas kopijas, kurios daug kartų buvo pristatytos respublikinėse bei rajono parodose.

Muziejų galima lankyti V–VI 10:00–14:00 val., taip pat iš anksto susitarus.

Atsiliepimai

Komentuoti