„PIRKLIŲ IR PAŠTO KELIU PER RADVILIŠKIO RAJONĄ“

Maršrutai

Šiais elektroninio pašto bei prekybos centrų laikais net nesusimąstome, kokie svarbūs prieš kelis šimtus metų buvo pašto ir pirklių keliai, vadinamieji traktai. Tais akmenimis grįstais traktais dardėdavo arklių traukiamos karietos, kurios veždavo paštą ir pirklių gėrybes. Tokie keliai sujungdavo Europos miestus. Vienas toks pašto ir pirklių kelias driekėsi ir per Radviliškio rajoną. Kelias ėjo nuo Varšuvos, per Kauną, Kėdainius, Baisogalą, Šeduvą, Raginėnus iki Rygos. Rašytiniuose šaltiniuose Baisogalos pašto stotis minima nuo 1770 metų. Šeduvos pašto stotis rašytiniuose šaltiniuose minima nuo 1779 metų.

Senosios pašto stotys svarbios buvo ne tik tuo, kad padėdavo susisiekti su tolimiausiais Europos kampeliais ir siųsti siuntinius, bet ir tuo, kad prie daugumos pašto stočių veikdavo ir užvažiuojamieji namai, kuriuose keliaujantys pirkliai ir  paštininkai galėdavo pailsėti pernakvoti ir pasikeisti kelionėse nuvargusius arklius.

Keliaudami šiuo turistiniu maršrutu galėsite susipažinti su archeologija, mitologija, tradiciniais amatais bei kulinariniu paveldu Radviliškio krašte. Tai pat dvarais, bažnyčiomis, etnografiniu kaimui ir kaimo bendruomenėmis.

Interaktyvus žemėlapis – https://storymaps.arcgis.com/stories/3ae6f60aa36e419db3b5bad7f8854ae9

Atsiliepimai

Komentuoti